ΕΝΑΡΞΗ ΝΕΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ 2022-2023

Αγαπητοί γονείς και μαθητές/τριες, σας ενημερώνουμε ότι την Δευτέρα 12/09/2022 και ώρα 9:00 πμ στο χώρο του σχολείου θα πραγματοποιηθεί ο επίσημος αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς περιόδου 2022-2023 με την παρουσία και του Δημάρχου Μαρωνείας Σαπών κυρίου Ντίνου Χαριτόπουλου.

Όλοι οι μαθητές/τριες οφείλουν να παρευρίσκονται  στο σχολείο για να παρακολουθήσουν μαζί με τους καθηγητές τον αγιασμό. Η διανομή των βιβλίων θα ολοκληρωθεί την Τρίτη 13/09/2022. Για το λόγο αυτό παρακαλούνται οι μαθητές/τριες την ημέρα εκείνη να φέρουν μαζί τους και την ατομική σχολική τους τσάντα/σάκο. Στην αντίθετη περίπτωση το σχολείο θα μοιράσει κατάλληλες ανθεκτικές σακούλες προς εξυπηρέτηση των μαθητών/τριων του για την μεταφορά των βιβλίων τους.

Ευχαριστούμε,

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος διδασκόντων του Γυμνασίου Δ.Ε. Σαπών σας εύχονται ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ